Learn ahead3 73e69762 5b69 471a 8975 0db5cde2b58d

Облік трудової діяльності працівника в електронній формі

Напишіть нам

academy@kpmg.ua-+380504892975Бізнес-центр "Senator", вул. Московська, 32/2
academy@kpmg.ua
-
+380504892975
Бізнес-центр "Senator", вул. Московська, 32/2

Персональні дані

Облік трудової діяльності працівника в електронній формі

З 10.06.2021 р. набирає чинності Закон України № 1217-IX, за яким передбачається перехід на електронний облік трудової діяльності.

Розпочинається відхід від використання паперових трудових книжок. Актуальні відомості про трудову діяльність (прийняття на роботу, присвоєння, зміну, позбавлення розряду, рангу, класу, звання, категорії, проходження стажування, переведення на іншу роботу, підстави звільнення) будуть вноситися до Реєстру застрахованих осіб (електронної трудової книжки). На даний процес включення відомостей про трудову діяльність до Реєстру застрахованих осіб відведено 5 років.

Трудові книжки працівників, роботодавці повинні відсканувати та передати до ПФУ. Порядок, строки, черговість подання відомостей для створення електронних трудових книжок повинен визначити ПФУ за погодженням з Мінсоцполітики. За роз’ясненнями ПФУ передбачено 2 способи подання відомостей про трудову діяльність через вебпортал електронних послуг (portal.pfu.gov.ua):

  • у вигляді копій сканованих документів;

  • в оцифрованому вигляді шляхом створення відповідного електронного запису в електронному кабінеті страхувальника або застрахованої особи, до якого додані скан-копії документів, на підставі яких створено цей запис.

Згідно із зазначеним проєктом, скановані копії трудової книжки та документів про стаж повинні:

  • бути виготовлені в кольоровому форматі з оригіналів документів;

  • містити всі сторінки трудової книжки в хронологічному порядку та поля відповідних документів;

  • бути придатними для сприйняття їх змісту, зокрема мати читабельні дані про серію та номер бланків документів;

  • розділова здатність при скануванні — 300 dpi;

  • формат зображення — jpg або pdf;

  • розмір кожного файлу має бути не більше 1 Мб.

Передати скан-копії (оцифровані відомості) документів про трудовий стаж може як роботодавець, так і працівник за умови наявності електронного підпису.

Працівники, які будуть прийняті на роботу з 10.06.2021 року повинні будуть надавати роботодавцям трудову книжку (за її наявності) або відомості про трудову діяльність з Реєстру застрахованих осіб.

Записи про прийняття на роботу, переведення, заохочення та нагородження за успіхи в роботі до паперової трудової книжки роботодавець може вносити тільки на вимогу працівника.

Громадянин, який приймається на роботу вперше, матиме право вимагати оформити йому паперову трудову книжку. І роботодавець зобов’язаний буде це зробити не пізніше ніж через 5 днів після прийняття на роботу.

У день звільнення роботодавець зобов’язаний видати працівнику копію наказу (розпорядження) про звільнення і провести з ним остаточний розрахунок. До паперової трудової книжки запис про звільнення роботодавець зобов’язаний вносити тільки на вимогу працівника.

Джерело та більше інформації за посиланням.

Читайте також