Cover6

Отримання кредит-нот від нерезидентів

Напишіть нам

academy@kpmg.ua-+380504892975Бізнес-центр "Senator", вул. Московська, 32/2
academy@kpmg.ua
-
+380504892975
Бізнес-центр "Senator", вул. Московська, 32/2

Персональні дані

Отримання кредит-нот від нерезидентів

Експерти KPMG сформулювали поради, яких варто дотримуватися при отриманні кредит-нот від нерезидентів:

1. Передбачити можливість оформлення кредит-ноти у договорі, а також описати критерії та об’єми при виконанні яких буде оформлюватися кредит-нота.

Якщо компанія вже раніше отримувала знижки шляхом оформлення кредит-нот, однак, відповідна умова договором не передбачена, то українське законодавство передбачає можливість дії умов договору ретроспективно на підставі ст. 631 ЦКУ.


2. Забезпечити наявність обов’язкових реквізитів та переклад на українську мову

Кредит-нота має бути оформлена у відповідності до ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та включати дату, назву документу, назву контрагента тощо.


3. Звернути увагу на формулювання

Для належного документального оформлення та уникнення ризику перекваліфікації податковими органами коштів зазначених у кредит-ноті у якості плати за будь-які послуги, що є об’єктом оподаткування ПДВ (наприклад, маркетингові послуги), варто звернути особливу увагу на те, за яких умов надається кредит-нота.

За судовою практикою податкові органи інколи намагаються оскаржити природу кредит-нот та кваліфікувати такі виплати, як інші маркетингові послуги (постанова ВАСУ від 16.04.2020 року у справі №809/483/16).

Якщо кредит-нота надається, наприклад, при досягненні певного рівня продажів, компанії рекомендовано ретельно обрати формулювання щодо підстав оформлення кредит-ноти аби уникнути ризику донарахування податковими органами ПДВ на суму зазначену у кредит-ноті.


4. Проаналізувати наявність підстав для коригування ПДВ-кредиту

Сам факт отримання кредит-ноти від нерезидента не несе зобов'язань коригування податкового кредиту сформованого внаслідок сплати ПДВ при імпорті товарів.

Коригування ПДВ-кредиту сформованого внаслідок імпорту товарів можливе лише, якщо компанія подавала до митних органів аркуш коригування до імпортної митної декларації, на підставі якої ввозилися товари стосовно яких видається кредит-нота.

Таким чином, якщо після отримання кредит-ноти від нерезидента аркуші коригування до митних декларацій не оформлялися, то податковий кредит з ПДВ не коригується (підтвердження податкових органів - №1169/ІПК/99-00-21-03-02-06 від 24.03.2021 року).

З нашого досвіду один з ефективних способів захисту від донарахувань податків - це залучення кваліфікованої команди, яка проаналізує наявність податкових ризиків та надасть рекомендації щодо зменшення таких ризиків.

Якщо вам потрібна допомога та оцінка податкових ризиків діяльності вашої компанії, звертайтесь до Оксани Олехової (oolekhova@kpmg.ua), партнерки KPMG в Україні та Лілії Таран (liliiataran@kpmg.ua), менеджерки KPMG в Україні.

Джерело та більше інформації за посиланням.

Читайте також