❗ Відповідно до вимог МСБО 34 «Проміжна фінансова звітність» при підготовці проміжної ФЗ підприємства мають право готувати або повний, або стислий комплект своєї проміжної ФЗ.
❓ Чи відрізняються вимоги Таксономії?
❗ Ні! Таксономія UA МСФЗ XBRL повністю ґрунтується на стандартах МСФЗ та є лише альтернативною формою до подання звітності у класичному паперовому форматі. Тому вимоги стандартів у ній зберігаються.
Згідно з МСБО 34, як повний, так і стислий комплекти проміжної ФЗ у форматі Таксономії UA МСФЗ XBRL мають містити чотири основні форми ФЗ та примітки.
🔹 У випадку підготовки повного комплекту проміжної ФЗ, його форма та зміст мають відповідати вимогам МСБО 1 «Подання фінансової звітності», тобто даний комплект буде аналогічний до комплекту останньої річної ФЗ компанії (у випадку, якщо протягом проміжного звітного періоду не було суттєвих змін в операціях та/або діяльності компанії).
🔹 У випадку підготовки стислого комплекту проміжної ФЗ примітки, що додаються до основних форм, мають розкривати лише зміни та суттєві операції/події, які відбулися після випуску останньої річної фінансової звітності. Також компанія має проаналізувати, чи залишається інформація, розкрита в останній річній ФЗ, як і раніше доречною. Якщо змінилися обставини або з`явилися нові операції, які призводять до того, що істотна інформація, розкрита в останній річній ФЗ, стала менш значущою, то компанія має розглянути необхідність розкриття додаткової інформації у проміжній ФЗ.
❗ Таким чином, склад та зміст приміток та пояснювальної інформації у стислому комплекті проміжної ФЗ буде значно меншим, аніж у повному комплекті проміжної фінансової звітності.
📍 Нагадуємо, що відповідно до повідомлення на сайті Системи фінансової звітності від 12 серпня на сьогодні вже триває подання проміжної ФЗ за I квартал 2021 року та перше півріччя 2021 року на основі таксономії ФЗ за МСФЗ в єдиному електронному форматі.
📍 Важливо, що подання такої проміжної звітності слід здійснювати після подання річної ФЗ за 2020 рік. Показники порівняльної інформації в проміжній звітності станом на 31 грудня 2020 року повинні співпадати з відповідними показниками річної ФЗ.
Якщо у вас є будь-які питання у сфері Таксономії UA МСФЗ XBRL, надсилайте їх на електронну адресу aas@kpmg.ua
Чим KPMG може вам допомогти?
- співставимо аналітичні рахунки та статті класичної фінансової звітності, підготовленої за МСФЗ до систематики Таксономії UA МСФЗ XBRL;
- розробимо план рахунків обліку у відповідності з Таксономією UA МСФЗ XBRL;
- виділимо для заповнення релевантні звіти із систематики Таксономії з урахуванням специфіки підприємства.
Автор - Тетяна Мілко, директорка, керівниця відділу надання послуг з питань бухгалтерських методологій KPMG в Україні
Джерело - за посиланням