Cover6

Податковий дайджест від KPMG: актуальне для податкового планування

Напишіть нам

academy@kpmg.ua-+380504892975Бізнес-центр "Senator", вул. Московська, 32/2
academy@kpmg.ua
-
+380504892975
Бізнес-центр "Senator", вул. Московська, 32/2

Персональні дані

Податковий дайджест від KPMG: актуальне для податкового планування

За останній час з’явилось декілька знакових податкових роз’яснень та судових рішень, які можуть стати вашій компанії у нагоді при податковому плануванні:

1. Підтвердження реальності господарської операції

В черговий раз постановою суду було закріплено, що жодна норма законодавства не встановлює обов'язку покупця бути обізнаним про джерело походження товару та обов'язку з контролю за дотриманням попередніми контрагентами постачальника правил оподаткування.

У разі підтвердження реального характеру здійснених поставок та виконання послуг платник не може відповідати за порушення, допущені постачальником, якщо не буде доведено його безпосередню участь у зловживанні цієї особи.

Детальніше - https://cutt.ly/mYCvcAy

2. Випадки, коли дивіденди не є об’єктом ПДФО

До складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку не включаються дивіденди, що нараховуються на користь платника податку у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою-резидентом, що нараховує такі дивіденди, за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента, та в результаті якого збільшується фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів.

Детальніше - https://cutt.ly/mYCvcAy

3. Нарахування ПДВ на вартість імпортованих товарів у разі їх повернення продавцеві-нерезиденту

З метою оподаткування ПДВ до операцій з ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів за межі митної території України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим (режим імпорту, експорту або реекспорту), визначений Митним кодексом України.

При цьому, операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту або реекспорту товарів, які були раніше ввезені на митну територію України в митному режимі імпорту, у разі їх повернення продавцю-нерезиденту є оподатковуваною ПДВ операцією, що оподатковується за нульовою ставкою, та податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ у такому випадку не нараховуються.

У той же час, якщо вивезення таких товарів за межі митної території України здійснюється у режимі реекспорту, із застосуванням звільнення від ПДВ (відповідно до п. 206.5 ст. 206 ПКУ), то за такими товарами платник податку повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ.

Детальніше - https://cutt.ly/mYCvcAy

4. Безповоротна фінансова допомога може бути об’єктом нарахування ЄСВ

Базою нарахування єдиного внеску є безповоротна фінансова допомога, що має систематичний характер та виплачена роботодавцем працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах.

Не є базою нарахування єдиного внеску сума безповоротної фінансової допомоги разового характеру та безповоротна фінансова допомога, виплачена роботодавцем особам, які не перебувають з ним у трудових відносинах.

Детальніше - https://cutt.ly/mYCvcAy

З нашого досвіду один з ефективних способів захисту від донарахувань податків є залучення незалежної команди, яка допоможе у виявленні податкових ризиків з питання дисконтування.

Джерело - https://cutt.ly/mYCvcAy

Читайте також