Learn ahead3 73e69762 5b69 471a 8975 0db5cde2b58d

Податкові накладні та розрахунок коригування в е-формі

Напишіть нам

academy@kpmg.ua-+380504892975Бізнес-центр "Senator", вул. Московська, 32/2
academy@kpmg.ua
-
+380504892975
Бізнес-центр "Senator", вул. Московська, 32/2

Персональні дані

Податкові накладні та розрахунок коригування в е-формі

Порядок зберігання ПН та РК, складених в електронній формі, для їх надання контролюючим органам під час проведення перевірки

П. 201.1 ПКУ: на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в е-формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого е-підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.

П. 2 Порядку заповнення податкової накладної № 1307: податкова накладна та додатки до неї складаються в е-формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, е-підпису уповноваженої платником особи.

П. 44.3 ПКУ: платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених п. 44.1 ПКУ, та документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством термінів, але

  • не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 та 392 ПКУ) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання – з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності та документів, пов’язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
  • не менш як 1095 днів з дня здійснення відповідної господарської операції (для відповідних дозвільних документів – не менш як 1095 днів з дня завершення терміну їх дії).

У разі ліквідації платника податків документи, визначені п. 44.1 ПКУ, за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. ст. 39 та 392 ПКУ), що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву.

Передбачені цим пунктом терміни зберігання документів продовжуються на період зупинення відліку строку давності у випадках, передбачених п. 102.3 ПКУ.

П.п. 20.1.2 ПКУ: для здійснення функцій, визначених законом, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, усіх форм власності у порядку, визначеному законодавством, довідки, копії документів, засвідчені підписом платника або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності), про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов’язану з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також фінансову і статистичну звітність у порядку та на підставах, визначених законом.

Ст. 13 Закону України від 22.05.2003 р. № 851-IV «Про е-документи та е-документообіг» (далі – Закон № 851): суб’єкти е-документообігу повинні зберігати е-документи на е-носіях інформації у формі, що дає змогу перевірити їх цілісність на цих носіях.

При цьому оригіналом е-документа вважається е-примірник документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі з е-підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про е-довірчі послуги» від 05.10.2017 р. № 2155-VIII.

Податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних, складені в е-формі, повинні зберігатися платниками податку на е-носіях інформації у формі, що дає змогу здійснити перевірку їх цілісності на цих носіях.

Під час проведення перевірки платники ПДВ зобов’язані надати посадовцям контролюючого органу доступ до таких е-носіїв інформації, а у випадках, визначених законом, також надати копії податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних, засвідчені в порядку, встановленому законодавством.

Джерело - https://cutt.ly/3YVourk

Читайте також