Згідно з п.п. 165.1.37 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) платника податку згідно із законом.
Участь у семінарах (конференціях) передбачає отримання інформаційно-консультаційних послуг на підставі укладеного договору з організатором семінару (конференції).
У разі якщо запрошеною стороною семінару (конференції) та за умовами договору отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є юридична особа (роботодавець), інтереси якої представляє працівник, то сума сплачена юридичною особою (роботодавцем) за участь у семінарі (конференції) не є доходом такого працівника та об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
Водночас якщо за умовами договору запрошеною стороною та отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є працівник, то суму, сплачену юридичною особою (роботодавцем) за участь у семінарі (конференції) за такого працівника, слід розглядати як дохід, отриманий таким працівником у вигляді додаткового блага, який включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковується за ставкою 18%.
Запрошуємо на тренінг «Додаткові блага працівникам: як захиститися від донарахувань?», де експертки практики з вирішення податкових спорів розкажуть:
— на що звертають увагу податкові органи, перевіряючи правильність визначення суми податкових зобов’язань із податку на доходи фізичних осіб, військового збору;
— як оподатковується безкоштовне харчування працівників;
— що робити з витратами корпоративних заходів;
— як підтвердити представницькі витрати.
На прикладі останніх судових спорів будуть сформовані висновки про те, як мінімізувати ризик кваліфікації витрат як додаткового блага.
Детальна інформація та реєстрація на тренінг - тут.
Джерело - https://cutt.ly/3YVourk