Cover6

Постійні представництва у податкових перевірках та судових справах

Напишіть нам

academy@kpmg.ua-+380504892975Бізнес-центр "Senator", вул. Московська, 32/2
academy@kpmg.ua
-
+380504892975
Бізнес-центр "Senator", вул. Московська, 32/2

Персональні дані

Постійні представництва у податкових перевірках та судових справах

Практика податкових перевірок та судових справ свідчать, що тема постійних представництв є «гарячою» для сьогодення.

Як відомо, концепція постійного представництва в основному використовується для визначення права договірної держави оподатковувати прибуток від господарської діяльності компанії іншої договірної держави.

Основною метою для цілей оподаткування прибутку від господарської діяльності є виявлення постійного представництва у державі, в якій виникає дохід.

Міжнародна практика

Згідно з коментарями ОЕСР, агентське постійне представництво існує тоді, коли агент, який діє від імені іноземної компанії зазвичай укладає договори або зазвичай веде переговори щодо суттєвих умов договорів, відіграє суттєву роль, в результаті чого нерезидент регулярно укладає договори без суттєвих змін їх положень нерезидентом.

Для застосування цього визначення повинні виконуватись наступні умови:

  • особа діє в Договірній Державі від імені нерезидента;
  • роблячи це, особа звичайно укладає договори або зазвичай виконує основну роль, що веде до укладення договорів, які регулярно укладаються без суттєвих змін нерезидентом;
  • ці договори складаються або від імені підприємства, або для передачі права власності на майно, або для надання права користування майном, що належить цьому підприємству, або яке підприємство має право використовувати, або для надання цим підприємством послуг.

Як захиститись?

Нерезидент може аргументовано наполягати на тому, що не має постійного представництва, якщо особа діє як незалежний агент або діяльність такої особи обмежується підготовчою або допоміжною функцією.

Отже, аби дії податкового органу по кваліфікації постійного представництва не були сюрпризом, найкраще, що доречно зробити вже сьогодні,  це пройти стрес-тест базуючись на положеннях Коментарів до Модельної конвенції та міжнародної практики.

💡Які методи захисту обрати та які докази надавати за цими епізодами, які підходи використовують податкові органи при виплаті доходів нерезидентам запрошуємо дізнатися із лекцій авторського онлайн-курсу Лариси Антощук - "Все про податкові спори від А до Я".

📣 Детальніше про постійні представництва у податкових перевірках та судових справах у статті Наталії Мусієнкоадвокатки, менеджерки практики з вирішення податкових спорів KPMG Law Ukraine за посиланням на PRAVO.UA

Читайте також